Skutki zdrowotne zmian klimatu

Administrator | 2010-10-8

fot: sxc.hu

Współpraca między The Lancet i University College London zaowocowała pierwszym raportem, pokazującym, że zmiany klimatu w ciągu ostatnich dziesięcioleci mogą mieć katastrofalny wpływ na stan zdrowia na całym świecie. Raport analizuje praktyczne środki które mogą służyć kontroli i być podjęte już teraz jak i w najbliższym czasie.

Zmiany klimatu niosą największe globalne zagrożenie XXI wieku. Wpływ zmian klimatu na zdrowie będzie odczuwalny przez większość populacji w następnych dekadach oraz zmniejszyć długość życia i dobrobyt miliardów ludzi na świecie.

Owy raport przedstawia główne zagrożenia wpływu zmian klimatu na zdrowie m.in. przez : zmianę wzorców chorób, braku wody i bezpieczeństwa żywności, ekstremalne zjawisk pogodowe czy migracje ludności .

Nowe działania podjęte przez np.:  instytucje zdrowia publicznego są pilnie potrzebne. Należy połączyć działania rządów, agencji międzynarodowych, organizacji pozarządowych, społeczności i naukowców ze wszystkich dyscyplin by przygotować się do skutków wpływu zmian klimatycznych na zdrowie.

 

Opracowanie i tłumaczenie :  PFP Dialtransplant

Na podst. : http://www.thelancet.com/climate-change

Zapraszam do obejrzenia filmu z opiniami ekspertów ze spotkania. http://www.thelancet.com/climate-change